Футбол. 5:0. ФК «Шумилино» в лидерах

Общество Спорт, туризм

Футбол

5:0. ФК “Шуміліна” – першы

У суботу на гарадскім стадыёне ў Шуміліне прайшоў заключны матч першага круга чэмпіянату вобласці па футболе: ФК “Шуміліна” прымаў віцебскі “Газавік”.

З першых хвілін ініцыятывай на полі завалодалі нашы футбалісты. Гол “выспяваў”, але мяч упарта не ішоў у вароты. Не адкрылі лік і ў канцы першай паловы, калі ў вароты “Газавіка” быў прызначаны пенальці.

А пра такі другі тайм, што выдалі футбалісты ФК “Шуміліна”, не мог нават і падумаць самы смелы футбольны заўзятар. Сяргей Баранчук, Артур Гугін, Аляксандр Рудакоў і двойчы Міхаіл Шапавалаў зрабілі лік разгромным – 5:0.

Ухвальных слоў заслужыў і наш галкіпер Аляксандр Маслюк, які правёў першы “сухі” матч у сезоне.

Перамога над “Газавіком” дазволіла ФК “Шуміліна” заняць першае месца ў групе “А” па выніках першага круга абласнога першынства. Шумілінскі нападаючы Міхаіл Шапавалаў з сямю галамі ўзначаліў бамбардзірскую гонку.