Катит мужчина коляску с ребёнком по дороге…

Актуалии Безопасность

Ці  ЗАЎЖДЫ  пешаход  праў?
Коціць мужчына каляску з дзіцём. Нічога такога. Ён нават маладзец. Можа, на прагулку выйшлі ці ў краму, а, магчыма, на вакзал спяшаюцца маму, скажам, з цягніка сустракаць. Толькі ж навошта пры гэтым рызыкаваць жыццём, сваім і малога ў калясцы, які сам пакуль не можа рабіць выбар?
Па левую руку – шырокі тратуар, па правую – такі ж. Яшчэ трэба пастарацца, каб на гэтай вуліцы знайсці больш непадыходзячае месца для перасоўвання, яшчэ і насуперак руху  аўтамабіляў.
А потым нехта яшчэ будзе наракаць, маўляў, супрацоўнікі дзяржаўтаінспекцыі надзвычай строгія і залішне прыдзірлівыя. Відаць, не такія і прыдзірлівыя, бо вось такіх кадраў за дзень на шумілінскіх вуліцах можна наздымаць колькі хочаш. Ці ў нас пешаход ЗАЎЖДЫ праў?
Наталля ЧАРНІЧЭНКА.
Надрукавана ў №16 ад 24.02.2017 г.



3 комментария по теме “Катит мужчина коляску с ребёнком по дороге…

  1. Отличный снимок где реально отображено состояние нашей центральной Ленинской улицы. Смотришь и задаешь вопросы. А куда ушли наши деньги на налог с автотранспорта? Куда смотрит ГАИ и почему не штрафует за ужастные ямы организацию подрядчика? Уважаемая редакция поделитесь информацией сколько денег было собрано и сколько было потрачено на ремонт дорог в Шумилино.

  2. Такие же дороги и возле нашего МИНИэконома. на сайте газеты была фотография, с обоснованием того, что даже знает школьник, о воде и Законов физике, чего такие дороги получаются. Но, после нескольких комментариев, этой фотографии не стало. Видно, убрали спецом, что бы не возникало у людей вопросов как в предыдущем комментарии. Так почему же у нас такие дороги, куда идут людские деньги и никто не несет за это ответственности, кроме самих людей, тех, кто из народа

  3. Надо снимок того участка дороги, возле экономика, скинуть на сайт республиканской газеты, и задать эти же вопросы, ПОЧЕМУ и т.д.?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *