Программа празднования Дня Независимости Республики Беларусь в Шумилинском районе

Актуалии Да 75-годдзя Вялікай Перамогі Общество

Праграма мерапрыемстваў, прысвечаных 75-годдзю вызвалення Рэспублікі Беларусь ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў

3 ліпеня

г. п. Шуміліна

Свята горада “РОДНАЯ ЗЯМЛЯ”

9.30-10.45 – Раённы агляд-конкурс прэзентацый і афармлення пляцовак сельскіх Саветаў “Памяць вогненных гадоў”. Конкурс “Луста хлеба” (сквер каля раённай бібліятэкі)

11.00-11.20 – тэатралізаваны мітынг “Ёсць памяць, якой не будзе забыцця, і слава, якой не будзе канца” (воінскія могілкі)

11.30-12.10 – тэатралізаванае шэсце-прадстаўленне “Летапіс вайны” (цэнтральная плошча)

12.30-13.30 – тэатралізаваны канцэрт “Беларусь спявае” (эстрада ў парку)

12.30-13.30 – конкурс паэзіі “І застаецца ў сэрцы Перамога” (пляцоўка каля музея)

10.00-14.00 – выставачны праект “Вайна. Перамога. Памяць” (музей)

10.00-13.00 – дзіцячая пляцоўка: конкурс разведчыкаў, гульнявыя пляцоўкі “Самы трапны”, “Моцны духам”, “Вяровачны гарадок” (гарадскі парк)

10.00-14.00 – выставачны праект “Тутэйшыя” (пляцоўка каля музея)

12.30-14.00 – сілавы экстрым (пляцоўка каля ФАЦ)

12.30-14.00 – гарадошны спорт (стадыён)

14.00-16.00 – таварыскія гульні па футболе сярод хлопчыкаў і дзяўчынак (стадыён)

20.00-23.00 – танцавальная праграма (эстрада ў парку)

22.55 – акцыя “Спяём гімн разам” (эстрада ў парку)

23.00 – святочны феерверк (гарадскі парк)

10.00-23.00 – работа атракцыёнаў і гандлёвых пляцовак (гарадскі парк)

3 ліпеня                                          г. п. Обаль     (пляцоўка каля школы)

15.00-15.30 – тэатралізаваны мітынг “Ёсць памяць, якой не будзе забыцця, і слава, якой не будзе канца”

15.40-15.50 – прэзентацыя праграмы “Юнацтва ў ботах” у рамках раённага агляду- конкурсу сярод сельскіх Саветаў “Памяць вогненных гадоў”

16.00 – канцэрт салістаў Віцебскай філармоніі

10.00-18.00 – фотадакументальная выстава “Не змоўкне слава тых вялікіх год”, выстава работ вучняў школы, выстава-інсталяцыя

14.00-16.00 – акцыя МНС “З  клопатам пра бяспеку малой радзімы»

16.00-20.00 – спартыўна-забаўляльная праграма (школьны стадыён)

17.00-19.00 – гульнявая праграма для дзяцей

10.00-18.00 – работа атракцыёнаў і гандлёвых пляцовак

19.00-21.00 – танцавальная праграма

21.00-01.00 – танцавальная праграма (Обальскі Дом культуры)